09:00 - 14:00

Advocacy Day – Regionalni index otvorenosti vlasti u regionu jugoistočne Europe

10:00 - 17:00

Regionalni sastanak: Partnerstvo za otvorenu vlast

08:45 - 09:15

Registracija učesnika-ca

09:15 - 10:00

Otvaranje konferencije i objavljivanje dobitnika regionalne fact-checking nagrade

Pavle Dimitrijević (CRTA)
Dragan Koprivica (Centar za demokratsku tranziciju)
Anna Sienicka (Techsoup)
Krzysztof Izdebski (ePaństwo Foundation)
Aldin Vrškić (karakter.ba)
Boris Čović (Satro.info)
Darko Brkan (U.G. Zašto Ne)

10:00 - 11:00

Prezentacija Regionalnog indeksa otvorenosti vlasti u regionu jugoistočne Evrope – ACTION SEE mreža

Blinera Meta (Open Data Kosovo)
Milena Gvozdenović (Centar za demokratsku tranziciju)
Selma Ašćerić (U.G. Zašto Ne)
Pavle Dimitrijević (CRTA)
Xheni Lame (MJAFT! Movement)
Tamara Resavska (Metamorphosis Foundation)
Moderator: Aida Ajanović (U.G. Zašto Ne)

11:00 - 11:45

Šta je novo sa Partnerstvom za otvorenu vlast na Balkanu?

Elvira Mujkić (Transparency International BiH)
Ivan Radojević (CRTA)
Marija Risteska (CRPM)
Jelena Berković (GONG)
Sandra Pernar (Croatian Government Office for Cooperation with NGOs)
Moderator: Peter Varga (Open Government Partnership)

11:45 - 12:30

Kako edukovati građane o porezima koje plaćaju?

Adis Muhović (Centar za politike i upravljanje)
Amr Sobhy (Technologist)
Žilvinas Šilėnas (Litvanski institut za slobodno tržiste)
Marko Rakar (Windmill)
Moderator: Nidžara Ahmetašević (Novinarka)

12:30 - 13:15

Kako osloboditi internet od uznemiravanja i povreda privatnosti

Emma Holten (Friktion magazin)
Moderator: Aida Spahić (Feministički antimilitaristički kolektiv – FAK)

13:15 - 14:30

Ručak

14:30 - 15:30

Obezbjeđivanje online komunikacije između građana i parlamentaraca u procesima donošenja zakona

Damir Dajanović (Zašto ne)
Stefanos Loukopoulos (Vouliwatch)
Jonathan van Geuns (Innovation Frontiers/Public Impact)
Žiga Vrtačič (Parlameter)
Moderator: Milica Kovačević (Centar za demokratsku tranziciju)

15:30 - 16:15

Borba protiv nasilnog online ekstremizma

Jelena Dukarić (Vojvođanski građanski centar)
Omar Ashour (Security-Military Studies and Middle East Politics at the University of Exeter)
Omezzine Khelifa (“Mobdiun – Creative Youth” association)
Moderator: Ahmed Samih Farag (Andalus Institute)

16:15 - 16:30

Kad revolucija uzvrati

Haytham Mones (AkhbarMeter)
Abbas Adel (MorsiMeter)
Moderator: Darko Brkan (U.G. Zašto Ne)

16:30 - 17:15

Međunarodni i lokalni uticaj protesta u Rumuniji

Ana Brandusescu (Web Foundation)
Badita Florin (Corruption Kills)
Luca Ciubotaru (Open Government Advisor)
Moderator: Aleksandar Brezar (Novinar)

17:15 - 17:45

Otvaranje sudova

Paulius Murauskas (Transparency International Lithuania)
Moderator: Selma Ašćerić (U.G. Zašto Ne)

17:45 - 18:30

Novosti u Civic Tech-u na Kosovu

Gramos Kamberi (hajdeti.org)
Blinera Meta (Open Data Kosovo)
Partin Imeri (Open Data Kosovo)
Moderator: Danira Karović (U.G. Zašto Ne)

18:45 - 19:30

Izložba “Data Stories” Share Labs

Vladan Joler (Share Fondacija / SHARE Lab)
Moderator: Feđa Kulenović (Information Expert)

09:30 - 10:00

Civic Tech Community-Building in CEE / SEE: Let’s come together in sweet harmony

Milica Kovačević (Centar za demokratsku tranziciju)
Luna Kalaš (TechSoup Europe, Poljska/BiH)
Jelena Berković (GONG, Hrvatska)
Blinera Meta (Open Data Kosovo)
Dmitri Romanovski (TechSoup Europe)

10:00 - 11:00

Inovativni alati i inicijative koji pomažu rad civilnog društva

Aleksandar Todorović (OCCRP)
Darko Ivanović (Građanska alijansa Crna Gora)
Jonida Sali (AIS)
Besjana Hysa (AIS)
Moderator: Dalio Sijah (U.G. Zašto Ne)

11:00 - 12:00

Google Jigsaw

Scott Carpenter (Jigsaw)
Moderator: Darko Brkan (U.G. Zašto Ne)

12:00 - 13:00

Brexit, online kampanje i uticaj društvenih medija

Clare Llewellyn (Neuropolitics Research Lab)
Thomas Borwick (Vote Leave Campaign)
Moderator: Ivana Cvetković Bajrović (NED)

13:00 - 14:00

Ručak

14:00 - 15:15

Lažne vijesti i propaganda

Saska Cvetkovska (NOVA TV / OCCRP)
Marko Gregović (Brodoto)
Alistair Shawcross (Arena)
Goran Rizaov (Metamorphosis Foundation)
Viktor Marković (Njuz.net)
Moderator: Petar Vidov (GONG)

15:15 - 16:30

Izbori u SAD-u – Šta se desilo i zašto

Julius van de Laar (Stručnjak za digitalnu medijsku strategiju i komunikacije)
Dejan Vinković (Oraclum Intelligence System Ltd.)
Moderator: Tijana Cvjetićanin (U.G. Zašto Ne)

16:30 - 17:45

Izbori u regionu – Srbija i Makedonija

Mila Stamenova (Kampanja "Za život u Makedoniji")
Maja Stojanović (Građanske inicijative)
Vladan Joler (Share Fondacija / SHARE Lab)
Zlatko Dimitrioski (MOST)
Marko Dražić (Njuz.net)
Moderator: Pavle Dimitrijević (CRTA)

17:45 - 18:15

Open Ownership

Kristen Robinson (The Web Foundation)
Moderator: Damir Dajanović (U.G. Zašto Ne)

20:30 - 22:00

Pussy Riot Theatre: “Dani pobune” – pozorišni performans i razgovor sa učesnicima

Pussy Riot Theater (Pussy Riot Theater)

10:00 - 14:00

Radionice

10:00 - 17:00

Hackathon Dan 1

10:00 - 18:00

TransparenCEE Radionica

10:00 - 18:00

TransparenCEE Working Group 3 meeting